Half december worden de eerste bewoners van het AZC in Paterswolde verwacht. Na een gevaarlijke en lange reis, waarbij alles is achtergelaten, zijn deze mensen getraumatiseerd, maar hoopvol, aangekomen in een voor hun vreemd land. Door samen een welkomstcadeautje te geven, kunnen we met een klein gebaar laten zien dat iemand ertoe doet en welkom is in ons dorp.

Wat zou het fijn zijn om deze nieuwe dorpsgenoten een warm welkom te geven met je pakketje. Doe je mee met ‘Tynaarlo Verwelkomt’? Tot 10 december staan er op diverse plekken in Eelde-Paterwolde dozen, waarin je een welkomstpakketje kunt doneren. Tynaarlo Verwelkomt zorgt ervoor dat deze mensen een vriendelijk welkomstwoord krijgen en je cadeau ontvangen. Tynaarlo Verwelkomt is een burgerinitiatief dat vluchtelingen verwelkomt in onze gemeente en zich inzet om vluchtelingen zich thuis te laten voelen.
Er wordt gevraagd om pakketjes, die bestaan uit een leuk kartonnen tasje met de volgende inhoud: een pakje stroopwafels, chocolade, een pakje speelkaarten,  kleurpotloden en een kleurboekje, Engels welkomsttekst of misschien een mooie tekening met een welkom. Doe van elke productsoort 1 item in het tasje.
Inzameldozen staan onder andere op de volgende plaatsen: Jumbo Pepping Eelde, Het Ekohuis Eelde, Albert Heijn Paterswolde en Meulman doe het zelfmarkt Paterswolde. Help je mee? Voor vragen neem contact op via andrea@tynaarloverwelkomt.nl