Geert Stoffers is vrachtwagenchauffeur en hobbyschrijver. In ‘Geert vertelt…’ schrijft hij wekelijks in Dorpsklanken over specifieke dingen die hem opvallen. Elke column van Geert die in de huis-aan-huiseditie verschijnt, plaatsen we ook online. Dit stuk stond woensdag 27 januari in Dorpsklanken.

Vorige week maakte ik er al melding van, onze weekplanner welke strategisch een prominente plaats inneemt in onze keuken.
Hierboven hangt een schema wanneer onze corsowijk het oud papier komt halen, eerlijkheidshalve moet ik bekennen dat Uw columnist hier niet zo vaak op kijkt, op dit A4-tje. Zodat de praktijk is dat ik onze voorraad oud papier achter in onze kofferbak gooi, richting de Albert Heijn rijdt, terwijl mijn vriendin de boodschappen haalt ik met zo’n grote bananendoos richting die oud-papiercontainer loop waar alle kranten, tijdschriften en folders dan weer in verdwijnen.
Behalve de Dorpsklanken natuurlijk, deze bewaar ik trouw.

De praktijk heeft wel eens uitgewezen dat wij dan op de terugweg, het oud papier omgeruild voor het dagelijks brood en beleg, wij de vrachtwagen van de oudpapier-inzamelaar tegenkomen, zo’n soort vuilniswagen waar nog gewoon twee sterke mannen in reflecterend jack achter op de treeplank staan. Mannen die voor hun corsowijk onkruid wieden, lassen, kartonnen, kortom alle werkzaamheden uitvoeren die ervoor zorgen dat die eerste zaterdag van September hun wagen weer een gooi kan doen naar de eerste- en ereprijs!
Ik heb er groot respect voor, deze vrijwilligers die volgens schema en op basis van vrijwilligheid deze werkzaamheden belangeloos uitvoeren, het schaamrood staat mij dan ook op de kaken als ik dan in onze keuken op dat A4-tje kijk en dan pas constateer dat ik het oud papier ook gewoon langs de weg had kunnen zetten, hierbij ook onze corsowijk had gesponsord…

Doch ik ben niet de enige die zich in ophaaldata vergist of niet oplet, op social media zijn verschillende sites te vinden, gerelateerd aan onze gemeente waar mensen hun overbodige spullen aanbieden, eventuele handelswaar te koop aanbieden of allerlei nieuwtjes en wetenswaardigheden delen, een soort moderne vorm van ‘Tunnis Toet’, de hoornblazer die jaren geleden in onze gemeente op zijn hoorn blies als er brand was, dit volgens overlevering. Deze Teunis Lunshof bracht met zijn hoorn dus nieuws aan de bevolking, iets waar tegenwoordig de computer of het mobieltje niet meer weg te denken is!
Zelf ben ik vaak op social media te vinden, vooral Instagram en Facebook mogen op mijn warme belangstelling rekenen, terwijl als ik mijn algemene kennis wat wil bijschaven, enige zoektermen op Google of Wikipedia invoer.
Doch, op die gemeente Tynaarlo gerichte sites op Facebook, daar waar verloren huisdieren worden gemeld, gevonden en verloren voorwerpen zoals bankpasjes, die dan door de melder weer worden bewerkt met zo’n standaard viltstift in het bewerkingsprogramma van Samsung of iPhone, de naam dus om privacy-redenen is weggepoetst, daar komt steevast de vraag terug: ‘Weet iemand waar ik oud papier kan inleveren?’, waarbij het antwoord dan ook vaak weer van steeds dezelfde dorpsgenoten komt, vaak corso-vrijwilligers, antwoord gevend waar de vraagsteller zijn of haar oud-papier kwijt kan…
Zo langzamerhand kan ik de plaatsen wel dromen die als antwoord worden gegeven, niet de ondergrondse containers op de Albert Heijn-parkeerplaats, doch de opbouwplaatsen van corsowijken, parkeerplaatsen bij kwekerijen of schoolpleinen, plaatsen om Uw oud papier kwijt te kunnen zijn er in onze gemeente genoeg!
Je moet ze alleen even noteren, op post-it memo of weekplanner. Of Uw mobieltje even tegen het licht houden als U vaak op weggeef- of handelshoek kijkt! Daar staan de bekende plaatsen al welhaast ingebrand, zo vaak komen ze voorbij! Evenals de van de Hende-vrachtwagen wanneer ik net m’n oud papier heb weggebracht…. Naar de Appie, puur uit gewoonte…