´Moderne hulpmiddelen nemen taak bestuurder niet over´

RBB Rijopleidingen is een vaste waarde op de Jaarmarkt. Voor de dertiende keer in successie staat de rijschool uit Eelde op een prominente plek. In het hart van het dorp, recht tegenover Boelens. Een blikvanger, waarbij bezoekers kennis kunnen maken met het bedrijf en de medewerkers en de nieuwe lesauto´s kunnen bekijken. RBB Rijopleidingen geeft rijlessen in auto (ook automaat), motor, aanhanger en bromfiets.

“Toen we voor het eerst op de Jaarmarkt waren, bestonden we pas drie maanden”, vertelt Geert Kemkers. “We zijn begonnen met één auto en een kraampje. Het is ieder jaar groter geworden. Ons wagenpark bestaat uit moderne auto’s van deze tijd, onder andere met voetgangersherkenning en zijn zelfcorrigerend. Maar let wel, het zijn allemaal hulpmiddelen, ze nemen de taken van de bestuurder niet over. Het is allemaal bedoeld om de kwaliteit van de rijopleiding te verhogen. Voor elke kandidaat hebben we een geschikte auto en instructeur. Voor het eerst hebben we gekozen voor benzineauto’s. Dit met name uit milieuoverweging.”

“We hebben mannelijke en vrouwelijke instructeurs in dienst en zijn continu bezig met de kwaliteit van de lessen. We volgen regelmatig cursussen, waaronder die van faalangst. Onze groep bestaat uit zes mensen, we vullen elkaar aan en leren van elkaar. Dit maakt ons een team.”

“Feit is dat het verkeer in 25 jaar ingewikkelder is geworden. Dat vergt ook een grote dosis zelfstandigheid en dat is het lastigste deel van de hele rijopleiding. Het gaat erom, op een veilige manier van A naar B te komen. De een heeft het sneller onder de knie dan de ander. We begrijpen goed dat een rijschool kiezen lastig is voor (jonge) mensen. Op de onafhankelijke site van het CBR kun je de rijscholen vergelijken.”

“Op de Jaarmarkt is er niet de mogelijkheid om een stukje te rijden, maar wel laten we alle materiaal en mogelijkheden zien en kun je kennismaken met ons team. En op de Jaarmarkt hebben we leuke aanbiedingen. Kom langs en neem een kijkje, wij kijken ernaar uit!”

Op de foto: Wim Polling van Vakgarage Polling leverde de auto’s aan Geert Kemkers van RBB Rijopleidingen. Een mooi voorbeeld van ondernemers die elkaar versterken. Foto Johan Wolfard